Mornar BS izborio polufinale, Jadran i POŠK ispali

0

Jug CO-Mornar BS i Mladost-Primorje EB igrat će polufinale prvenstva Hrvatske u vaterpolu. Mornar BS je u dvije utakmice bio bolji od Jadrana, a Primorje EB od POŠK-a.

Nakon što je prvu utakmicu dobio s 15:12, Mornar BS je u uzvratu izgubio od Jadrana s 11:12 (3:1, 2:5, 4:5, 2:1). Vodio je Mornar BS 3:1 i 5:3, da bi Jadran postigao 6 golova u sljedećih 6 minuta i poveo 9:5. Uzvratio je s dva gola zaredom kapetan Mornara Slavko Ćalić, ali su Visković i Vasić vratili Jadran na potrebna četiri gola razlike. Erak i Čagalj su uzvratili za 9:11, početkom posljednje četvrtine Marinić Kragić zabio je za 9:12, ali Mornar BS do kraja nije primio gol, a Dužević je uskoro sjajnim golom iz okreta s lijeve strane s 5 metara pogodio suprotne rašlje za 10:12. Sve dvojbe oko plasmana u polufinale otklonio je Buha 54 sekunde prije kraja. Jadran su s po 4 gola predvodili bivši članovi Mornara BS Jerko Marinić Kragić i Ante Visković, dok je za Mornar 3 gola dao Ćalić, a po 2 Buha, Dužević i Erak. Šparada je imao 10 obrana, od čega 5 u posljednjoj četvrtini, dok je Strujić s druge strane imao 8 obrana.

Primorje EB je, nakon 11:10 u Splitu, i u Rijeci bilo bolje od POŠK-a. Ovaj put s 9:7 (0:1, 4:1, 3:4, 2:1). Dobio je POŠK prvu četvrtinu, izjednačio na 2:2 tri minute do kraja druge četvrtine, no domaći su zatim postigli tri uzastopna pogotka. POŠK se primakao na kraju 3. četvrtine na 7:6, dvije minute do kraja i na 8:7, ali to je bilo sve. Radu je dao 4 gola za Primorje EB, a Vukić 3 gola za POŠK.

Jug CO je ranije u Šibeniku odigrao i uvjerljivo dobio obje utakmice sa Solarisom (17:3 i 15:7), dok je Mladost bila još razornija protiv Medveščaka (17:5 i 20:1). Tako će u razigravanju za plasman od 5-8. mjesta igrati Jadran-Solaris i POŠK-Medveščak. Polufinala se igraju do dvije pobjede, dok se u razigravanju za plasman, kao što je bilo i u četvrtfinalu, igraju dvije utakmice na gol-razliku.