Mornar BS svladao Jadran u gradskom derbiju

0

Mornar BS pobijedio je Jadran s 9:7 (1:3, 2:1, 3:1, 3:2) u gradskom derbiju 14. kola Triglav vaterpolske lige. Time je ostao na četvrtom mjestu, a Jadran je i dalje osmi.

Baš kao prije tri mjeseca, Jadran je bolje otvorio utakmicu. Goreta je donio Mornaru BS 1:0, a Jadran odgovorio s tri gola u nizu. Pritom je reprezentativni bek Mornara BS Marino Čagalj već u prvoj četvrtini napustio igru zbog tri osobne greške (u istoj je akciji skrivio isključenje i peterac). Imao je Jadran i 4:2, ali je u drugom poluvremenu Mornar BS pojačao ritam u obrani, Marin Šparada “spustio roletu”, a Goreta s nova dva gola donio “mornarima” 7:5. Ćalić je na ulazu u posljednju minutu zabio za 9:6. I u studenom je Jadran imao dva razlike, tada na kraju treće četvrtine (8:6), da bi Mornar BS na kraju slavio 11:9. Goreta je s tri gola bio prvi strijelac, a Šparada je imao nevjerovatnih 17 obrana. U bazenu je ostavio i posljednji atom snage, pa su mu u svlačionicu suigrači donijeli zašećerenu vodu kako bi došao sebi! Tako su splitski derbi na stranu Mornara BS prevagnula dvojica – Šibenčana. Splitski gradski vaterpolski derbi je odigran pred gotovo sasvim ispunjenom tribinom malog bazena u Poljudu.

Jako loše smo odigrali još jednu utakmicu u nizu. Mornar BS je zasluženo pobijedio, bili su puno kvalitetniji u svakom segmentu igre. Lijepo je igrati pred punim tribinama. Morat ćemo dati sve od sebe da ostanemo u A1 Triglav ligi, rekao je za Radio Dalmaciju kapetan Jadrana Srđan Antonijević.

Prvu četvrtinu smo prespavali, ali sam u pauzi prije druge četvrtine vidio u očima mojih igrača žar i željhu za pobjedom. Fantastično smo odigrali preostale tri četvrtine iako smo rano ostali bez našeg prvog beka Čaglja, a znate da nemamo ni Rina Burića zbog mononukleoze. Odigrali smo čvrstu utakmicu, obrana je bila sjajna na čelu s Marinom Šparadom koji brani stvarno zadivljujuće. Njegova izvedba vratila me u moje igračke dane kad su mi iza leđa bili Vićan ili Pavić. Jadran nije bio lošiji protivnik, daleko od toga. Možda su čak i bili bolji u terenu, međutim – imali smo Šparadu, izjavio je trener Mornara BS Zdeslav Vrdoljak.