Mornar i Jadran izborili važne pobjede

0

Vaterpolisti Mornara BS nadigrali su Šabac u Splitu sa 7-5, a Jadran je tukao Partizan u Beogradu s 9-3.
Šabac je u malom bazenu Poljuda nakon 10 minuta igre izjednačio na 1-1. Mornar se potom odvojio na 4-1. Uz pomoć crnogorskog suca Matijaševića gosti su se približili na 5-4 i 6-5, ali nisu imali priliku za preokret. Obrana na čelu s vratarom Podrugom odigrala je odličnu utakmicu. U napadu su se istakli mladi Marin Vrdoljak s 3 i Duje Akrap s 2 gola.

Odigrali smo jako loše i pobijedili. Neke ranije utakmice smo odigrali jako dobro i izgubili. Obrana je bila jako dobra i donijela nam je važne bodove. Nema više brige oko opstanka, nastojat ćemo do kraja zadržati peto mjesto, rekao nam je trener Mornara BS Zdeslav Vrdoljak.

Na povratku iz Atene gdje je u Ligi prvaka izgubio od europskog prvaka Olympiacosa, Jadran je u Beogradu bio bolji od Partizana. Prvu je četvrtinu momčad Ivana Asića riješila u svoju korist s 3-0. Partizan je smanjio na 4-3, a Jadran serijom 5-0 zaključio susret.

U subotu se sastaju POŠK-Jadran Herceg Novi (18 h) i Crvena zvezda-Jug CO (19.30).