Mornar u drugom krugu Lige prvaka

0

Vaterpolisti Mornar Brodospasa osvojili su drugo mjesto na turniru prvog kruga kvalifikacija za Ligu prvaka u Rumunjskoj i tako osigurali plasman u drugi krug.

Mornarevci su prolaz osigurali već u prve dvije utakmice. Prvo su nadigrali turski Galatasaray s 13:7 (6:1, 3:2, 3:2, 1:2). Četiri gola je dao Buha, po tri Burić i Goreta, dva Ćalić, a jedan Čagalj. Ni nizozemski Utrecht nije predstavljao trećeplasiranoj momčadi Hrvatske lige veći problem. Riješen je s 13:6 (4.1, 3:2, 2:0, 4:3) uz tri gola Gorete, po dva Ćalića, Buhe, Burića i Krole, te po jedan Živkovića i Rodina.

U dvoboju za prestiž i povoljniji status u ždrijebu drugog kruga, Oradea je iskoristila domaći bazen i svladala Mornar s 10:6 (2:2, 4:2, 1:0, 3:2). Dva gola je dao Ćalić, po jedan Čagalj, Goreta, Živković i Buha. Kod domaćih se u strijelce upisao Splićanin Boris Pavlović. Poveo je Mornar početkom druge četvrtine 3:2, što su Rumunji preokrenuli serijom 6:1 u sljedećih 17 minuta. Ovaj dvoboj u nedjeljno jutro (11.30 po lokalnom vremenu), bez velikog rezultatskog značaja, donio je čak pet isključenja s pravom zamjene (Ćalić, Burić i Kolar kod Mornara, te Chioveanu i Cretu kod Rumunja)! Upravo su nakon isključenja Ćalića sredinom druge četvrtine Mornareva kola krenula nizbrdo. Mornar je prošle sezone eliminirao Oradeu u četvrtfinalu LEN Eurokupa pobjedom u Splitu 14:9 i porazom u Rumunjskoj 9:13.

Drugi krug kvalifikacija za Ligu prvaka igrat će se od 14-16. listopada. Prve utakmice završnog, trećeg kruga na rasporedu su 26. listopada, uzvratne 9. studenog, a prvo kolo Lige prvaka 30. studenog kada će branitelj naslova Jug CO ugostiti upravo jednu od momčadi iz kvalifikacija.