Nacional i treću godinu zaredom ispred Split Tommya

0

Nacional Zagreb i treću je godinu zaredom malonogometni prvak Hrvatske. U tri je utakmice bio bolji od Split Tommya, a seriju je zaključio sa 6:1 (2:1).

Split Tommy je u utakmicu u Zagrebu ušao bez kartoniranog Luketina i ozlijeđenog Koturovića, a Nacional Zagreb bez Perića i Mordeja koji su odrađivali tri akumulirane opomene.

Čim se krenulo s centra, već u petnaestoj sekundi, Čujec je zatresao mrežu Jukića i najavio trijumf domaćina. Nakon nekoliko propuštenih prilika Split Tommya za izjednačenje, Jelovčić je pronašao Novaka, a ovaj proslijedio do Postružina za 2:0 u 11. minuti. Carlos je na golu Nacionala imao nekoliko čudesnih intervencija, posebno u situaciji kada je Suton išao sam prema njemu, ali ništa nije mogao u 14. minuti kad je Rafinha nakon duplog pasa s Ćorlukom s desnog krila naciljao suprotne rašlje. 14:8 bilo je za Split Tommy u udarcima u okvir, ali je na poluvremenu Nacional vodio. S jedne strane Postružin, a s druge Suton dobili su treći žuti karton koji nosi utakmicu pauze, a požutjela su još dva igrača Split Tommya, Grcić i Jesus. U prekršajima je bilo 5:5.

Čujec i Rajčević izigrali su obranu Split Tommya i nakon samo minute i 20 sekundi igre u nastavku Nacional je povisio prednost na 3:1. Pitanje prvaka prelomio je Slobodan Rajčević u 29. minuti, Glavom je odnio loptu ispred Babića, istrčao kontru i zakucao loptu pored Jukića u mrežu za 4:1. Kao i u prve tri utakmice, širi igrački kadar Nacionala došao je do izražaja u završnici utakmice. Čujec je u 31. minuti idealno poslužio Postružina za 5:1, a pola minute prije kraja sa svoje polovice terena pogodio prazan gol Split Tommya za 6:1.

22:15 konačan je omjer udaraca u okvir gola u korist Split Tommya, ali Nacional opet slavi. Kao i u protekle dvije sezone, u kojima su Splićani dobili prvu utakmicu u Zagrebu, pa izgubili sljedeće tri. Ovaj put će ipak manje boljeti, jer je Split Tommy objektivno bio autsajder, a odluka o prvaku pala je u Zagrebu, a ne penalima u Splitu.