Nada bolja od Sinja

0

Nakon pobjeda protiv Čelika, Ljubljane i Mladosti, Nada je na Starom placu nadigrala i Sinj. Pred oko 150 gledatelja, Nada je u 3. kolu prvenstva Hrvatske slavila s 31:3 (15:3).

Malo kiša, a više neizvjesnost oko termina odigravanja susreta zbog traženja odgode susreta od strane Ragbi kluba Sinj, doveli su do toga da se na tribinama okupi 4-5 puta manje gledatelja od uobičajenog broja. Nada je rutinirano odradila posao iako su mokar travnjak i skliska lopta zadavali dosta poteškoća igračima obiju momčadi u brzom i preciznom prijenosu lopte. U prvom je dijelu Nada povela zgodicima Plazibata i Miljka, da bi Ivan Klarić u 15. minuti iz kaznenog udarca smanjio na 10:3. Držali su gosti priključak do posljednje minute prvog poluvremena kad je zgoditak Burazina podigao prednost Nade na 15:3. U nastavku se rezultat dugo nije mijenjao, da bi ulaskom igrača s klupe Nada u završnici susreta podigla ritam igre i postigla još tri zgoditka koja su potpisali Rudić, Vlajčević i Antičević.

U domaćem prvenstvu slijedi pauza zbog reprezentativnog ciklusa koji počinje prijateljskom utakmicom protiv Oxforda u Zagrebu 22. rujna. Tjedan dana kasnije, Hrvatska će u Splitu igrati s Andorom u sklopu Europskog kupa nacija, divizija 2A.