Nada jača i od Mladosti

0

Nakon Čelika i Ljubljane, Nada je na Starom placu nadigrala i zagrebačku Mladost s 31:10 (16:3) u derbiju Hrvatske lige ragbijaša. Dalmacija je slavila u Ljubljani u regionalnom prvenstvu.

Nada je čvrstom i homogenom igrom zasluženo pobijedila Mladost u prvom ovogodišnjem hrvatskom derbiju. Lijepo vrijeme dovelo je na Stari plac oko 700 ljubitelja ragbija koji su došli na svoje. Otvaranje utakmice bilo je idealno za Nadu. Luka Rosso realizirao je tri kazne, te pretvorio polaganje Rudića za visokih 16:0 u 16. minuti. Gosti su potom uspostavili ravnotežu, no do poluvremena nisu uspjeli napraviti više od kaznenog udarca Ivankovića za 16:3. Još je Rosso promašio kazneni udarac kojim bi povećao prednost Nade iznad 14 poena (dva posjeda lopte).

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak bitke na sredini terena, pri čemu su gosti više nastojali igrati preko skupa, a Nada je pokušavala ubrzati igru preko linije. Lijepu akciju domaćih zaključio je Perić polaganjem za 21:3, ali je Galić s druge strane vratio neizvjesnost, a Ivanković pretvorio njegovo polaganje za 21:10. U posljednjih 15 minuta, Rosso je realizirao još jedan kazneni udarac za 24:10, da bi u posljednjoj minuti Antić zaključio priču još jednim polaganjem koje je pretvorio sjajni Rosso za 31:10. Rosso je postigao 16, ostatak Nade 15, a cijela Mladost 10 poena!

Derbi je, začinjen susretima mlađih kategorija Nade i Mladosti, u potpunosti ispunio očekivanja, unatoč izostanku nekolicine standardnih hrvatskih reprezentativaca (Jurišić, Šuta , Sekovanec, Dumančić i Muhoberac kod Mladosti, Burazin, Olujić i Lerotić kod Nade).

U Ljubljani je odigran dvoboj regionalnog prvenstva u kojem je aktualni doprvak Dalmacija (kombinirana momčad Sinja i Makarske rivijere) nadigrao branitelja naslova Ljubljanu s 43:18 (21:10).