Nadal protiv Federera u finalu Australian Opena!

0

Rafael Nadal bit će protivnik Rogera Federera u nedjeljnom finalu teniskog Australian Opena. Nadal je nakon pet sati igre u pet setova svladao Bugarina Grigora Dimitrova.

Petosatni maraton okončan je u Nadalovu korist sa 6:3, 5:7, 7:6(5), 6:7(4), 6:4. Dimitrov je u prvom gemu propustio 15-40, a Nadal prvi set riješio breakom za 3:1. U drugom je setu Nadal dva puta vraćao izgubljeni servis, došao s 1:4 na 3:4, pa s 3:5 na 5:5. Dimitrov je kod 5:4 imao četiri set-lopte na servis Nadala, a dva gema kasnije realizirao je petu. U trećem setu je Nadal načinio break za 3:2, ali je odmah ispustio prednost. U tie-breaku je Nadal stalno vodio, Dimitrov je tri puta vraćao izgubljeni poen na servisu, ali je na set-lopti pokleknuo. Četvrti set protekao je bez prilika za oduzimanje servisa, u tie-breaku je Dimitrov s dva poena na servis Nadala došao do 6:3 i realizirao drugu set-loptu na svom početnom udarcu. U prvom gemu petog seta Nadal je imao tri break-lopte, u sljedećem Dimitrov jednu, pa je Nadal propustio priliku kod 2:2, a spasio 15:40 kod 3:4. Osvojio je tri gema u nizu i došao u priliku nakon 2009. u Melbourneu otići još jednom do kraja. Na tom putu stoji mu najveći rival Roger Federer, kojeg u međusobnim susretima vodi 23:11, a na Grand Slam turnirima 6:2.

Ivan Dodig i Indijka Sania Mirza izborili su finale mješovitih parova sa 6:4, 2:6, 10:5 protiv Australaca Samanthe Stosur i Samuela Grotha. Protivnici će im biti Amerikanka Abigail Spears i Kolumbijac Juan-Sebastian Cabal.