NBA: Hezonja 10, Bogdanović 9 koševa

0

Atlanta našeg trenera Nevena Spahije upisala je 25 pobjedu u sezoni s 98:81 protiv Orlanda za koji je Mario Hezonja za 24 minute postigao 10 poena, šut 3-14, trice 0-5, uz 2 asista.

Magic je od zadnjih osam utakmica izgubio sedam. Toronto je uz 31 koš Kylea Lowrya i 30 DeMara DeRozana tek u zadnjoj četvrtini slomio otpor Brooklyna. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović za 22 minute provedene na parketu ubacio je 9 koševa, uz 2 skoka i asistenciju a Netsi su u zadnjih devet utakmica osam puta poraženi.

U velikom derbiju branitelj naslova Golden State je u Quicken Loans Areni sa 132:98 razmontirao prošlosezonskog finalistu Cleveland. Na poluvremenu je bilo nevjerojatnih 70:44. Stephen Curry prvo ime utakmice s 35 poena, trice 7-12, Andre Iguodala je dodao 20 koševa. Le Bron James nije imao svoju večer, tek 16 poena, 5 skokova i 5 asistencija.

Čak četiri utakmice su otišle u produžetak. Dallas je uz 31 koš i 11 skokova rutinera Dirka Nowitzkog dobio Boston, a LA Clippersi uz učinak karijere JJ Redicka – 40 poena, trice 9-12 Houston, kojemu nije pomoglo ni 36 koševa i 26 skokova Dwighta Howarda. New York je svladao Philadephiu nakon dva produžetka baš kao i Charlotte uz nevjerojatna 52 koša Kembe Walkera Utah.Izdvojimo još i 31 poen Španjolca Pau Gasola za Chicago koji je sa 111:101 slavio u Detroitu.