NBA: Hezonja 12, Bogdanović 11 poena

0

Orlando je u Amway Centeru izgubio od San Antonia s 96:98 iako je početkom zadnje četvrtine imao plus 14.

Pobjednički koš za Spurse postigao je Kawhi Leonard sekundu prije kraja. U preostalom vremenu Elfrid Peyton nije iskorostio dodavanje Evana Fourniera preko čitavog terena za produžetak, promašio je zicer. Mario Hezonja je za 14 minuta na parketu postigao 12 koševa uz jednu asistenciju. Do 45 pobjede u sezoni Spurse su predvodili Leonard s 29 koševa i LaMarcus Aldridge s 21 košem, dok su najučinkovitiji kod Magica bili Fournier s 28 poena i Nikola Vučević s 20 koševa i 13 skokova.

Brooklyn je u svojoj dvorani poražen od Memphisa s 90:109. Odluka je pala u trećoj četvrtini koju su Grizzliesi dobili s 39:18. Bojan Bogdanović je za Netse ubacio 11 poena uz 2 skoka za 16 minuta.Mike Conley je postigao 20 poena za goste, a Brook Lopez je imao isti učinak kod domaćih. Damjan Rudež nije sudjelovao u 117:112 domaćoj pobjedi Minnesote protiv drugoplasirane momčadi Istočne konferencije Toronto Raptorsa. Gosti iz Kanade u prvom su poluvremenu imali 18 koševa prednosti, ali su domaći sjajnom igrom u drugom poluvremenu uspjeli načinili preokret. Briljirao je Karl Anthony Towns s 35 koševa i 11 skokova, dok je DeMar DeRozan ubacio 35 za Raptorse.

Prvaci Golden State Warriorsi na stanku zbog “All-Star” utakmice otišli su s 11 pobjeda u nizu, a posljednju su ostvarili kao gosti Phoenixa. Prošlogodišnji finalisti Cleveland se učvrstio na vrhu Istoka sa 120:111 protiv Los Angeles Lakersa. Kyrie Irving s 35 koševa i LeBron James s 29 poena i 11 asistencija predvodili su Cavalierse koje je zabrinula ozljeda lijevog ramena Kevina Lovea. Sjajnu utakmicu u Bostonu odigrali su domaći Celticsi i Los Angeles Clippersi, a uspješniji su sa 139:134 nakon produžetka bili domaćini. Izdvojimo odlične partije playmakera- Isaiah Thomas 36 koševa i 11 asistencija, Chris Paul 35 koševa i 13 asistencija