NBA: Sjajni Šarić, svi Hrvati poraženi

0

Sva četiri NBA kluba za koje su protekle noći nastupili hrvatski košarkaši pretrpjela su poraze. Dario Šarić imao je još jedan zapažen nastup u dresu Philadelphie.

Šarić je u porazu Sixersa u Bostonu 108:116 bio najbolji pojedinac svoje momčadi. Za 33 minute ubacio je 20 poena uz 11 skokova. Philadelphia, 13. momčad Istočne konferencije pružila je vrlo dobar otpor drugoplasiranom Bostonu, koji je treću četvrtinu otvorio serijom 12:2 za 73:63. Istom je serijom Philadelphia uzvratila sredinom četvrte četvrtine, povela 97:96 i držala egal do 101:101. Celticsi su tada dali deset poena zaredom i riješili utakmicu.

Brooklyn je izgubio od Milwaukeeja 125:129. Bojan Bogdanović je za 31 minutu ubacio 14 poena uz 6 skokova i dvije asistencije Gosti su u drugoj četvrtini prosuli 12, u trećoj 13 poena prednosti, što se umalo dogodilo i u završnici kad je Brooklyn došao s 98:111 na 115:117, ali ne i do potpunog preokreta. Netsi su na dnu Istočne konferencije, dok su Bucksi na 9. mjestu pa su ovom pobjedom ostali u borbi za plasman u doigravanje.

Orlando je ostao iza Philadephie, na 14. mjestu Istočne konferencije, porazom od drugoplasirane momčadi Zapada, San Antonia, 79:107. Mario Hezonja je za 25 minuta upisao 8 poena i po 1 skok i asistenciju. Damjan Rudež je na parketu proveo tek četiri minute bez učinka.

U dvoboju dvije najgore momčadi Zapadne konferencije, Phoenix se primakao LA Lakersima na jednu pobjedu zaostatka s uvjerljivih 137:101. Dragan Bender zbog ozljede nije bio u sastavu Phoenixa, dok je Ivica Zubac odigrao 14 minuta za Lakerse i upisao 8 poena te 4 skoka.