Nova pobjeda mladih Vatrenih

0

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija u petom je kolu kvalifikacija za Euro do 21 godine ostvarila petu pobjedu. U Puli je nadigrala Estoniju s 2:0.

Mreže su mirovale do 39. minute kad je Pršir pogodio stativu, a Roko Šimić odbijenu loptu ubacio u gol. Bio je to njegov 6. gol, kojim je ostao sam na vrhu ljestvice strijelaca u svim kvalifikacijskim skupinama. U 62. minuti je bivši član Hajduka Jurica Pršir udarcem sa skoro 30 metara iznenadio gostujućeg golmana i postavio konačan omjer.

Hrvatska ima svih 15 bodova, Norveška s utakmicom manje i Austrija po 9. Estonija ostaje bez bodova uz gol-razliku 0:19 nakon 6 odigranih utakmica. U petak se sastaju Azerbajdžan-Austrija i Norveška-Finska. U utorak će igrati Austrija-Hrvatska i Azerbajdžan-Norveška, dan ranije Finska-Estonija.

Euro će izboriti 9 pobjednika skupina i najbolja drugoplasirana reprezentacija dok će ostalih 8 u doigravanje.