Novo Vrijeme Apfel osvojio je prvi, povijesni bod u Elitnoj rudi Lige prvaka

0

Prvak Hrvatske u futsalu Novo Vrijeme Apfel osvojio je prvi, povijesni bod u Elitnoj rundi Lige prvaka. Nakon tri poraza lani u Lisabonu te jednog u četvrtak u Tjumenu, danas su Makarani remizirali s istoimenim domaćinom (3:3). Ruski je prvak vodio 2:0 i 3:2, no najbolja hrvatska momčad oba se puta vratila u egal i zasluženo došla do slatkog boda. Boda vrijednog poput pobjede.

Pred punom dvoranom koja je bodrila domaćina – oko 1200 gledatelja – Makarani su krenuli hrabro te su u prvim minutama bili bolji na parketu. Unatoč tome, prvi je poveo Tjumen golom kapetana Antoškina u osmoj minuti. Već u sljedećoj minuti bilo je 2:0 nakon što je Brazilac Taffy realizirao kontru i činilo se kako Makarani klize u novi poraz.

Ipak, odgovorili su sjajno i do poluvremena vratili rezultat na početak. U desetoj minuti Pulinho je iz kornera pronašao Osredkara koji je pogodio sa sedam metara, a u 18. je opet Pulinhov korner doveo do gola. Bila je to brza akcija Brazilca za Osredkara koji je na drugoj vratnici pronašao sunarodnjaka Fideršeka, a ovaj pogodio za 2:2.

U 29. minuti Tjumen je stigao do nove prednosti. Opet iz kontre koju je taj put pogotkom završio Antoškin, inače standardni reprezentativac Rusije. Tri minute kasnije dogodio se ključan trenutak susreta. Domaći igrač Upalev zaradio je izravno isključenje zbog namjernog udaranja Lucasa. Makarani su dobili poklon od dvije minute s igračem više i u tom razdoblju došli do novog poravnanja. Strijelac je bio Fideršek koji je majstorski pogodio gornji lijevi kut i tako postavio konačan rezultat.

Subota je u Tjumenu slobodan dan, a u nedjelju u 11 sati Novo Vrijeme igra protiv doprvaka Kazahstana Ajata koji je do sada doživio oba poraza. Sporting i Tjumen će međusobno odlučivati o pobjedniku skupine koji ide na Final Four.

Trener Tomislav Horvat kazao je “Fantastičan je osjećaj! Ne samo zbog boda, nego i zbog pristupa. Ponosan sam kako su momci reagirali nakon Sportinga. Pokazali su da je ta utakmica bila samo loš dan. Uvjeravao sam ih da oni to mogu i to su i pokazali. Baš sam sretan što sam im trener. Nama treba emocija da bismo bili ovakvi.”