Oba odbojkaška Kupa ostala u Zagrebu

0

Odbojkaši i odbojkašice Marine Kaštela ostali su bez naslova pobjednika Kupa Hrvatske. I jedne i druge u pet je setova svladao domaćin završnog turnira, zagrebačka Mladost.

Zagrepčanke su dobile neizvjestan prvi set s 25:23, ali Kaštelanke nisu posustale, već su uvjerljivo dobile sljedeća dva s 25:17 i 25:19. Domaće djevojke su kontrolirale četvrti set i riješile ga u svoju korist s 25:20. U tie-breaku su Kaštelanke imale kod 7:6 priliku za povećanje prednosti na 2 poena pri promjeni strana. Umjesto toga, izgubile su tri poena u nizu, što se pokazalo ključnim. Mladost je zadržala prednost za konačnih 15:13.

Kaštelani su dobili prva dva seta s po 25:19, ali nisu izdržali. Zagrebačka Mladost je 70. rođendan kluba proslavila s 25:21, 25:20 i 15:9 u sljedeća tri seta.