Olmissum u osmini finala UEFA Futsal Lige prvaka

0

Olmissum je izborio osminu finala malonogometne Lige prvaka pobjedom u Omišu protiv prvaka Europe iz 2005., belgijskog Charleroia, s 4:1 (0:0). Po dva gola su dali Valerije Jurić i Stjepan Perišić.

U prvom poluvremenu Omišani su imali inicijativu, ali se na odmor otišlo praznih mreža. Samo minuta i pol u drugom poluvremenu trebala je Olmissumu za vodstvo. Valerije Jurić je sjajno pogodio s desetak metara. U završnih 8 minuta bitka se rasplamsala. Gosti su sve češće koristili „letećeg golmana”. Kaznio je to Stjepan Perišić u 33. minuti pogotkom sa svoje polovice igrališta na prazan gol. Minutu kasnije je oštar ubačaj Canarisa iskoristio Rahou za 2:1. No već u 35. minuti Valerije Jurić u kontri pogađa prazna vrata za 3:1. Minutu prije kraja Perišić je još jednom pogodio preko cijelog terena za konačnih 4:1.

Osminu finala izborili su još španjolski klubovi Barcelona i Inter Movistar, kazahstanski Kairat Almaty i Aktobe, portugalski Sporting i Benfica, ruski KPRF i Ugra Yugorsk, ukrajinski Kherson, rumunjski United Galati, litvanski Vytis, slovenski Dobovec, mađarski Berettyóújfalu i češki Chrudim.

Olmissum neće biti nositelj pa će za protivnike dobiti jednu od momčadi iz Španjolske, Portugala, Rusije ili Kazahstana. Petu godinu zaredom hrvatski prvak je ušao među 16 najboljih u Europi.