Pioniri Hajduka pobijedili Istru

0

Iako su primili gol već u prvoj minuti, pioniri Hajduka pobijedili su Istru s 3:1 i tako nanijeli Puljanima prvi prvenstveni poraz.

Gosti su poveli u prvoj minuti susreta. Rocco Ratkovac je prošao po desnoj strani i ubacio, a Mateo Tomić spretno svladao domaćeg vratara Karla Čovića. Potom je Hajduk pritisnuo, stvorio nekoliko prigoda, a najopasniji igrač bio je Leonardo Petrović. On je kreirao i situaciju u 19. minuti iz koje je postignut izjednačujući pogodak. Petrović se driblinzima oslobodio nekoliko protivnika i šutirao s ruba kaznenog prostora, vratar gostiju Franko Kolić kratko je odbio loptu, a Ivan Sučić bio je najbrži na drugoj stativi i poentirao.

Na sličan način Hajduk je stigao do vodstva u 35. minuti. Nakon lijepe akcije šutirao je Ivan Ćubelić, a ovog puta je odbijenu loptu u mrežu ubacio Petrović. Konačan rezultat postavio je Sučić u 38. minuti nakon lijepog prodora i ubačaja Ivana Luke Želalića s desne strane. Hajduk je i nakon trećeg pogotka nastavio s napadima, do kraja utakmice u prilikama su se našli Leonardo Petrović i Petar Vuko, no rezultat se više nije mijenjao.

Istra je otvorila prvenstvo sa 6 pobjeda i ostala na 18 bodova, koliko ima i Dinamo koji je zadržao maksimalni učinak. Modri, naime, imaju utakmicu manje, dvoboj 3. kola sa Splitom odgodili su za 18. listopada. Hajduk je petom pobjedom uz dva remija došao na 17 bodova, a slijede Osijek sa 16 uz utakmicu više (unaprijed odigran dvoboj 14. kola sa Šibenikom) i Lokomotiva s 15 bodova. Hajduk u subotu ide u Osijek.

Istra ima više bodova od nas, ali mi konstantno dobro igramo. Imamo dva remija, ali je igra iz utakmice u utakmicu sve bolja. Ne opterećujemo se bodovnim stanjem. Zadovoljava nas igra, a golovi i bodovi će dolaziti sami. Što se tiče primljenog gola u prvoj minuti, to su ipak petnaestogodišnjaci. Bit će još oscilacija. Napravit ćemo analizu, vidjeti gdje smo pogriješili i pokušati to ispraviti. Nakon primljenog pogotka svima velika pohvala, baš su dobro odigrali, izjavio je trener pionira Hajduka Jure Srzić. Pitali smo ga može li Hajduk, s obzirom na konkurenciju, do naslova pionirskog prvaka Hrvatske.

Konkurencija je vrlo izjednačena, ima dosta kvalitetne djece u Hrvatskoj. Bit će to dobra sezona za izoštravanje konkurencije, doselekcije i svega. Mi ćemo ići iz utakmice u utakmicu, sigurno će biti oscilacija, momci tek ulaze u nogometni svijet i normalno je da su jedan dan bolji, a drugi dan lošiji. Ako budemo trenirali i radili kako treba, bodovi će se na kraju skupiti, a hoće li to biti dovoljno za prvo, drugo ili treće mjesto – vidjet ćemo, dodao je Srzić.