Pobjeda Hajduka

0

U utakmici 18. kola Prve HNL Hajduk je kao gost pobijedio Zagreb sa 2-0 (1-0). Strijelci: 0-1 Fran Tudor (17), 0-2 Marko Bencun (89).

Oba sastava nisu iskoristila 11-erac i to pri rezultatu 1-0 za Hajduk, prvo je u 25. minuti Boban propustio poravnati pogodivši vratnicu, a samo tri minute potom i udarac Caktaša s bijele točke zaustavila je vratnica. Zagreb je čitavo drugo poluvrijeme odigrao s desetoricom jer je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena zbog drugog žutog kartona isključen Šulc, a i Hajduk je utakmicu završio sa 10 igrača jer je u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena zbog drugog žutog kartona isključen i Milović. Pred 2.000 gledatelja sudio je Strahonja iz Zaprešića.

Nogometaši Rijeke i Hajduka opravdali su ulogu favorita u subotnjim susretima 18. kola Prve HNL, Rijeka je na Rujevici svladala Istru 1961 sa 1-0 (1-0). Jedini pogodak za 10. ovosezonsku prvenstvenu pobjedu Riječana bio je Marin Tomasov u 18. minuti.

Rijeka je zadržala prvo mjesto na ljestvici s 38 bodova, Hajduk je sada drugi sa 35, dok je Dinamo, koji će svoj susret 18. kola igrati u nedjelju protiv Lokomotive, pao na treće mjesto sa 33 boda.
Istra 1961 je sedma sa 19 bodova, jednim manje od šestog Intera, a dva više od osmog Slavena Belupa, dok je Zagreb uvjerljivo posljednji sa samo 8 bodova, šest manje od pretposljednjeg Osijeka. (Hina)