Polufinale Prvenstva Hrvatske: Jadran namučio Mladost

0

Mladost je puno, puno teže od očekivanog, ali i viđenog u prvih 12 minuta pobijedila goste iz Splita u prvom susretu polufinala državnog prvenstva. Domaćin j krenuo silovito u napadu i precizno, čvrsto u obrani. Vratar Marcelić je imao čak 8 obrana u prvoj četvrtini koju je Mladost riješila u svoju korist 4:0. Početkom druge dionice domaćin je vodio i 6:0, a gost prvi pogodak postigao tek u 12. minuti, da bi prvi napad s igračem više realizirali tek iz sedmog navrata.

Sve brojke, okolnosti išle su u tom trenutku, pa čak i do treće četvrtine u korist mladostaša iako je kod njih bio vidljiv pad u igri. No, zamalo im se dogodio i raspad u zadnjoj četvrtini u kojoj su gosti iz Splita postigli čak 7 pogodaka! Toliko Mladosti u jednoj četvrtini, posebno u Zagrebu, nisu dali ni Pro Recco i klubovi te klase. Jadrana su “nosili” njihovi najbolji igrači, Šetka i Krapić s lavovskom borbom, ali s vrlo raspoloženim vratarom Anićem. Samo 45 sekundi prije kraja, Borovčić-Kurir je smanjio na 13:12, te se drama neizvjesnosti nadvila nad otvorenim bazenom uz Savu. Žapci više nisu postigli gol, ali nisu niti izgubili loptu. Mladost je povela 1-0 u polufinalnoj seriji, puno teže od očekivanog, ali smo barem zato dobili neizvjesnu, dinamičnu, uzbudljivu utakmicu u polufinalu. Baš kako i dolikuje poluzavršnici državnog prvenstva.