Poraz Hajduka u Koprivnici; Gustafsson razočaran

0

Hajduk je u Koprivnici izgubio od Slaven Belupa s 2:3 (0:2) u 14. kolu Hrvatski Telekom Prve lige. Iz tri udarca u okvir Slaven je dao 3 gola, a Hajduk iz 10 udaraca samo 2.

Poveo je Slaven već u 2. minuti. Vratar Čović je ispucao loptu koju je Krstanović prebacio glavom, a Zapata proslijedio glavom do Laušića koji je prizemnom dijagonalom pogodio Kalinićev desni kut.

U 34. je Laušić primio loptu na desnoj strani kaznenog prostora, povukao do gol-aut crte i onda na 5 metara pronašao Krstanovića za njegov 112. gol u HNL-u i 18. protiv Hajduka.

Nadu Hajduku vratio je u 66. minuti Livaja. Melnjak je ubacio, Katić spustio glavom, a Livaja sa Zirdumom na leđima poentirao.

U 84. je kontru Slavena povukao Mlinarić, dao desno za Boseca koji mu je vratio na udarac s 12 metara. Lopta je od Dimitrova i desne stative Kalinića završila u mreži.

Čim se krenulo s centra, Hajduk je složio akciju koja je dovela do konačnog rezultata. Biuk je s lijeve strane kaznenog prostora ubacio za Ljubičića, lopta mu se vratila pa je desnom nogom naciljao suprotne rašlje.

U sedmominutnoj nadoknadi poništen je gol Diamantakosa zbog prekršaja u napadu, a volej Livaje otišao je preko gola. Dinamo s utakmicom manje, Rijeka i Osijek imaju po 27 bodova, Hajduk je ostao na 21.

Nakon utakmice trener Hajduka Jens Gustafsson bio je razočaran. Ovo je vrlo veliko razočarenje. Izašli smo jako loše iz ove utakmice. U prvoj situaciji koja je završila golom za Slaven smo se jako loše branili. Taj prvi gol koji smo rano dobili loše je utjecao na nas. Potom smo se razvili u igri ali je uslijedio i drugi gol. Tako da je bilo vrlo teško prvo poluvrijeme. Igrali smo pod iznimnim stresom i nismo napravili dovoljno šansi za golove u prvom dijelu. U drugom dijelu smo lovili golove i kada smo dali prvi gol, vjerovali smo da možemo dati još, ali je Slaven dao treći gol, bili su iznimno učinkoviti, a mi nismo. Na kraju dana – nismo bili dovoljno dobri da dobijemo utakmicu, rekao je Gustafsson.

Gustafsson je komentirao promjene u drugom poluvremenu i ulazak Katića. Vidjeli smo vrlo brzo da igraju nisko i da nemamo igru i rješenje bez Katića pa smo mislili da je dobra ideja uvesti ga. Bili smo blizu toga da nešto napravimo ali nismo uspjeli.