Poraz Jadrana od Pro Recca

0

U utakmici drugog kola LEN Lige prvaka aktualni europski prvak, talijanski Pro Recco predvođen trenerom Sandrom Suknom pobijedio je Jadrana 13:9.

Gosti su poveli golom Fondellija i onda s igračem više imali zicer za 2:0, no obranio je Marcelić. Skinuo je potom kod 2:0 za goste Hallocku još jedan zicer Marcelić i on je držao jadranaše u igri na početku dvoboja. No, nedostajala je prava napadačka reakcija, tri puta se išlo na Duževića, ali bezuspješno. Zabio je potom Younger za 0:3. Prvi je vratara Pro Recca i talijanske reprezentacije Del Lunga probio Tomasović s igračem više za 1:3.
Onda odlična solo akcija Bukića, othrvao se svoj čuvaru u obrani, stekao par metara prednosti, primio loptu od Marcelića i dovršio akciju za 2:3. Potom Younger 2:4, Butić 3:4, Zalanki 3:5, Šetka 4:5… Eto Jadrana u ritmu utakmice, tu, blizu prvaku Europe. Pogodio je tada Šetka stativu za izjednačenje, nije lopta ušla… Potom je opet Recco serijom od 2:0 otišao na plus tri.
Nakon tri minute u trećoj četvrtini zabio je u kontri Marinić Kragić za 7:8, opet se Jadran došuljao… I sasvim zasluženo. I opet napad za izjednačenje Splićani nisu iskoristili. Njihov je povratak nekako presjekao gol Cannelle za 10:7 na samom isteku napada. Poludio je trener domaćih Mile Smodlaka… Realizirao je potom Marinić Kragić peterac i s 8:10 je završila treća četvrtina.
Propustili su jadranaši na startu četvrte četvrtine smanjiti na minus jedan u situaciji s dva igrača više, velika šteta. Digao je Hallock potom na plus tri, utakmica je polako odlazila na drugu stranu Jadrana. A bodove je definitivno na “čizmu” “prevezao” Cannella zabivši za 12:8…
“Zadovoljan sam igrom moje momčadi, ali opet smo imali nekoliko nepotrebnih pogrešaka. No, ostaje nam da tražimo prolaz na završnici protiv drugih momčadi”, kazao je Mile Smodlaka, trener Jadrana.
“Moji su momci napadački danas bili odlični. Jadran je pokazao da je čvrsta momčad i imaju šanse za Final Eight, vjerujem da će se za četvrto mjesto u skupini boriti s Radničkim i Vouliagmenijem, presudit će neke nijanse, neki bod u gostima”, kazao je trener Pro Recca Sandro Sukno.