POŠK i Mladost ispali

0

POŠK i Mladost zauzeli su posljednja dva mjesta na turniru drugog kruga kvalifikacija za LEN Eurokup u Zagrebu. Tako će u četvrtfinalu igrati samo jedan hrvatski predstavnik.

Prvog su dana Mladost i POŠK remizirali 8:8 (3:2, 4:3, 0:1, 1:2). Za Mladost su po dva gola dali Bukić i Zović, po jedan Milaković, Brlečić, Lazić i Paškvalin. Dvostruki strijelci za POŠK, koji je nadoknadio zaostatak od 3:6, bili su Begović, Franičević i Borovčić-Kurir, dok su po jedan gol dali Vukić i Krešimir Butić, koji je dvije minute prije kraja postavio konačan omjer.

Drugog je dana POŠK izgubio od talijanskog Posillipa 7:13 (2:2, 0:3, 1:6, 4:2). Tri je gola dao kapetan Kunac, dva Delić, po jedan Begović i Franičević. Momčad iz Napulja bila je dominantna u središnje dvije četvrtine koje je dobila s 9:1. Mladost je izgubila od mađarskog Vasutasa 6:10 (1:2, 4:4, 1:2, 0:2). Tri je gola dao Bukić, po jedan Zović, Vlahović i Lazić. Vratili su se “žapci” s 1:4 i 3:6 na 6:6, ali u zadnjih 14 minuta nisu dali gol. Mađari su postigli dva u posljednjoj minuti treće četvrtine i još dva u završne dvije minute susreta.

Za prolaz u četvrtfinale POŠK je trebao pobjedu protiv Vasutasa, no stigao je Splićane novi poraz, 11:13 (1:3, 5:5, 2:4, 3:1). Pet je golova dao Andro Franičević, dva Kunac, a po jedan Zvonimir Butić, Vukić, Delić i Borovčić-Kurir. Mađari su otvorili utakmicu s 5:1, POŠK se primakao na 7:6, a posljednju priliku propustio dvije minute prije kraja kad je s igračem više imao napad za povratak na minus jedan.

U rezultatski nevažnoj utakmici, Mladost je na kraju izgubila od Posillipa (2:3, 0:2, 4:1, 0:2). Golove za Mladost dali su Bukić, Milaković, Zović, Vlahović, Paškvalin i Bašić. Mladostaši su poveli 2:0, primili pet golova zaredom, vratili se na 6:6, ali je zadnja četvrtina pripala Talijanima.

Posillipo je osvojio 9 bodova, Vasutas 6, Mladost i POŠK po 1, s tim da Mladost ima za dva gola bolju ukupnu razliku.

Četvrtfinale LEN Eurokupa najvjerovatnije će igrati Primorje EB nakon što je u srijedu u prvoj utakmici završnog, trećeg kruga kvalifikacija za Ligu prvaka u Rijeci izgubilo od mađarskog Egera sa 6:12.