Potop Barcelone u Parizu, Benfica svladala Borussiu

0

Paris Saint Germain-Barcelona 4:0 i Benfica-Borussia Dortmund 1:0 rezultati su prvih utakmica osmine finala nogometne Lige prvaka. Uzvrati su 8. ožujka.

Parižani su na Parku prinčeva porazili i gotovo ponizili Barcelonu. Dvostruki strijelac bio je Di Maria, u 18. i 55. minuti, a po jedan gol su dali Draxler u 40. i Cavani u 72. minuti. Tek nakon tog gola za konačnih 4:0, Luis Enrique je na teren poslao Ivana Rakitića. Paris Saint Germain tako je već u prvoj utakmici gotovo osigurao četvrtfinale.

Puno neizvjesnije bilo je na Luzu u Lisabonu. Minimalnu, ali vrijednu prednost za Benficu donio je Mitroglou u 48. minuti. Deset minuta kasnije Borussia je mogla izbjeći poraz i postići važan gol u gostima, ali je Aubameyang iz kaznenog udarca tukao točno u domaćeg vratara Edersona, koji je ostao na sredini gola.