PPD Zagreb srušio RN Loewen!

0

PPD Zagreb u 9. je kolu rukometne Lige prvaka u Areni Zagreb nadigrao aktualnog prvaka Njemačke, Rhein-Neckar Loewen, s 25:21, i tako zadržao izglede za plasman u osminu finala.

Malo je tko slutio sretan kraj nakon prvog poluvremena u kojem je Loewen stekao pet pogodaka prednosti, 10:15. No Zagreb je sjajno odigrao prvih 19 minuta drugog poluvremena u kojima je postigao 11, a primio samo dva pogotka! Imali su domaći kod 21:17 i napad, da bi se još jednom iskazala čuvena njemačka upornost. Gosti su se s tri gola u dvije minute primakli na 21:20. Pozvao je tada Silvio Ivandija minutu odmora i smirio svoje momke koji su uzvratili s tri pogotka u nizu i zasluženo slavili. PPD Zagreb tako je začelje u skupini B, doduše uz isti broj bodova (po 4), prepustio norveškom Kristianstadu, te se približio na samo jedan bod Celju Pivovarni Laško. Slovenci trenutno drže 6. mjesto, posljednje koje vodi u osminu finala, a u subotu će gostovati u mađarskom Szegedu. Pet kola do kraja, Vardar (12), Kielce (branitelj naslova) (12), Szeged (11) i Loewen (11) čvrsto drže prva četiri mjesta, a peti je bjeloruski Meškov Brest s 9 bodova. Ovo će kolo u nedjelju zaključiti Kielce i Vardar.