Primera: Pobjede vodećeg trojca

0

Vodeći trojac ostvario je pobjede u hendikepu u 17. kolu Primera Division. Pritom je Barcelona bila puno uvjerljivija od dva madridska rivala, Reala i Atletica.

Barcelona je dala četiri komada Betisu, čija se mreža prvi put zatresla u 29. minuti. Neymar je iz dvojbeno dosuđenog kaznenog udarca s 11 metara pogodio gredu okliznuvši se prilikom udarca. Na odbijenu je loptu natrčao Rakitić (koji je. čini se, korak prerano utrčao u prostor od 10 jardi (9m15)), ispred kojeg Westermann izbija loptu i pogađa vlastitu mrežu. U 33. je prekrasnu akciju s Neymarom, nakon nekoliko izmijenjenih pasova, zaključio Messi. U nastavku je na svoje došao i Luis Suarez – u 46. ga je idealno poslužio Busquets, a u 83. okrunio još jednu spektakularnu akciju u kojoj su sudjelovali Adriano i Neymar.

Atletico je u samoj završnici došao do trijumfa kod gradskog rivala Rayo Vallecanoa. Ganac Thomas Teye odradio je veći dio posla, a Argentinac Angel Correa u 88. minuti postigao presudni pogodak. Dvije minute kasnije, Francuz Antoine Griezmann postigao je svoj 9. gol u tekućem prvenstvu. Prethodno mu je sjajno loptu u prostor gurnuo Kolumbijac Jackson Martinez.

Real je u Madridu u zadnjih pola sata došao do 3:1 s Real Sociedadom. Benzema je u 24. minuti odglumio penal, ali je Ronaldo tukao preko gola. Novu priliku s bijele točke, nakon dvojbene ruke u 42., nije propustio. Gosti su već početkom drugog poluvremena stigli do izjednačenja. Jonathas je pronašao Brumu koji s lijeve strane kaznenog prostora pogađa suprotne rašlje. Trenutak odluke zbio se u 67. minuti. Marcelo je izveo korner, a Ronaldo iz voleja pogodio donji desni kut. Potvrda pobjede stigla je pet minuta prije kraja, pričuva Lucas zaključio je kontru Ronalda i Balea. Za domaću su momčad igrala oba hrvatska reprezentativca. Mateo Kovačić je ušao u 59., a Luka Modrić izašao u 88. minuti.

Rezultati 17. kola: Barcelona-Betis 4:0, Rayo Vallecano-Atletico Madrid 0:2, Real Madrid-Real Sociedad 3:1, Levante-Malaga 0:1 (Čopa je u 73. minuti zamijenio Duda i pet minuta kasnije dao jedini gol), Sevilla-Espanyol 2:0, Eibar-Sporting Gijon 2:0 (Halilović je odigrao cijelu utakmicu za goste), Celta-Athletic Bilbao 0:1, Getafe-Deportivo 0:0, Las Palmas-Granada 4:1. U četvrtak igraju Villareal-Valencia.

Poredak: Barcelona (utakmica manje) 38, Atletico Madrid 38, Real Madrid 36, Celta 31, Villareal (utakmica manje) 30, Deportivo 27, Athletic Bilbao 27, Sevilla 26, Eibar 24, Valencia (utakmica manje) 22, Malaga 20, Betis 20, Espanyol 20, Getafe 17, Real Sociedad 16, Las Palmas 16, Sporting Gijon 15, Granada 14, Rayo Vallecano 14, Levante 11 bodova.

18. kolo igra se u subotu 02. siječnja (Espanyol-Barcelona, Atletico Madrid-Levante), nedjelju 03. siječnja (Valencia-Real Madrid) i ponedjeljak 04. siječnja.