Prvi poraz Juga

0

Vaterpolisti Juga CO pretrpjeli su prvi poraz ove sezone. U Soriu ih je u 4. kolu Lige prvaka nadigrao aktualni prvak Europe Pro Recco s 14:6 (1:1, 5:2, 3:1, 5:2).

Samo u prvoj četvrtini Jug je bio ravnopravan. Sredinom druge su domaći već imali tri gola prednosti (4:1), koju su do kraja samo povećavali. Za Jug CO je Perrone dao 3, a Joković, Garcia i Obradović po 1 gol. Bijač je imao 7 obrana. Domaće je s 3 gola predvodsio Dušan Mandić. Sandro Sukno imao je razumijevanja prema matičnom klubu, nije se upisao u strijelce.

Primorje EB remiziralo je u Berlinu sa Spandauom, 9:9 (2:3, 2:3, 4:2, 1:1). Domaći su cijelo vrijeme vodili, četiri puta s po dva gola razlike (3:1, 5:3, 6.4, 8:6), a bod je Primorju donio i poraz spriječio Miho Bošković nepunih minutu i pol prije kraja. Bošković i Argentinac Echenique dali su po tri gola, Vićan je imao 7 obrana.

U 5. kolu, 3. veljače 2016., Jug CO dočekuje Partizan, a Primorje EB Barcelonetu.