Rapsodija Split Tommya protiv oslabljenog Squarea

0

Split Tommy nadigrao je Square sa 7:3 (3:1) na Gripama u derbiju 17. kola Hrvatske malonogometne lige u dvoboju s pregršt prekrasnih pogodaka i lijepih akcija na obje strane.

Više je ipak pokazao favorizirani domaćin i stigao do nove pobjede bez većih poteškoća. Bez vratara Primića, te Reze, Šimunovića i Bačića, Dubrovčani su držali nulu do 13. minute. Tada je Split Tommy u samo 25 sekundi došao do dva pogotka. Protokol je načeo Rafinha preciznim udarcem u donji lijevi kut Turuka. Suton je uzeo loptu Dubrovčanima i nakon duplog pasa s Rafinhom gurnuo loptu u mrežu za 2:0. Samo 45 sekundi nakon toga, nadu Squareu vratio je Maro Đuraš preciznim udarcem u donji desni Luketinov kut nakon uigrane akcije iz kornera. U 16. minuti Ćorluka je iskoristio neopreznost Kuraje, uzeo loptu na lijevom krilu i precizno naciljao suprotne rašlje.

U prvih pet minuta drugog poluvremena Splićani su postigli nova tri gola. Suton je odnio loptu ispred Tikvice i pogodio, Rafinha je još jednom rasparao mrežu nakon pasa Ćorluke iz kornera, a Grcić je zakucao u rašlje slobodni udarac s 12 metara. Igrači Squarea nisu klonuli duhom, dočekali su pad koncentracije domaćih igrača i s dva brza gola 6 minuta prije kraja ublažili su poraz. Strijelci su bili Tikvica i Đuraš. Minutu kasnije konačan je omjer postavio Jesus sjajnim volejem.

Na vrhu ljestvice Nacional ima 44 boda, Split Tommy 40, Futsal Dinamo 34 i utakmicu manje, a Novo vrijeme Apfel 33. U borbi za preostala dva mjesta koja vode u doigravanje su Osijek Kelme s 25, Brod 035 s 24, Square s 18, te Vrgorac sa 17 bodova i utakmicom manje. Alumnus ima 16 i utakmicu više, Uspinjača 14 i utakmicu više, Albona Potpićan 6 bodova i utakmicu više, pa će Istrijani vjerovatno u doigravanje za ostanak, dok je Solin odustao od natjecanja.

Sljedećeg vikenda u Makarskoj će se igrati završni turnir Hrvatskoga malonogometnog kupa.