Real Madrid – Malaga 0-0, igrali Modrić i Kovačić

0

U susretu 6. kola španjolskog prvenstva Real Madrid je na svom stadionu protiv Malage, koja dosad nije postigla niti jedan gol, odigrao bez zgoditaka.

Igrači Reala imali su bezbroj gol-šansi, ali niti jedna lopta nije završila u mreži. Luka Modrić odigrao je cijeli susret za Real i pružio vrlo dobru partiju, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 60. minuti. Duje Čop ostao je na klupi za pričuve Malage.

Na početku susreta, u 4. minuti, Luka Modrić je izveo korner na prvu stativu, ali udarac Ronalda nije završio u mreži. U 38. minuti odlična akcija Modrića, ali Ronaldo glavom šalje loptu pored gola. Modrić je u 63. minuti presjekao loptu, odigrao dupli pas sa Benzemom, ali Modrićev udarac bio je slab i vratar Kameni je to obranio.
Nogometaši Barcelone su na svom Camp Nou svladali Las Palmas sa 2-1. Strijelac oba gola za Barcelonu bio je Luis Suarez (25, 54), a nakon što je Neymar u 66. minuti promašio 11-erac, Jonathan Viera (88) je u samoj završnici smanjio na konačnih 2-1.
Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je čitav susret za Barcelonu, koja je ostala bez Lionela Messija. Messi se ozlijedio već u 3. minuti u sudaru s igračem Las Palmasa Danielom Castellanom, pokušao je nastaviti, ali je zamijenjen šest minuta kasnije, te će izbivati s travnjaka oko dva mjeseca zbog ozljede ligamenata lijevog koljena.