Remi na Poljudu, prikupljeno preko 600.000 kuna!

0

Nogometaši Hajduka i Šahtara odigrali su 3:3 na humanitarnoj utakmici koja se odigrala na Poljudu u sklopu “Nogometa za mir”.

Domaćine je u vodstvo doveo Marin Ljubičić u 10. minuti, a do kraja prvog dijela više nije bilo golova. Hajduk je povećao vodstvo u 49. minuti kada je precizan bio Lazar.

Šahtar je do prvog gola došao u 59. minuti preko Topalova. Gosti su izjednačili preko Stasjuka u 74., no Hajduk preko Ljubičića dolazi do vodstva u 79. minuti.

U sudačkoj nadoknadi nogometaši Šahtara su došli do gola i konačnih 3:3 preko Borjačuka.

Cilj utakmice je bilo prikupljanje sredstava za pomoć djeci koja su ostala bez roditelja u ratom pogođenoj Ukrajini te im je sada potreban smještaj u Republici Hrvatskoj.

Poseban gost na humanitarnoj utakmici Hajduk – Šahtar bio je predsjednik UEFA-e Aleksander Čeferin koji je na Poljud došao na poziv Hajdukovog predsjednika Lukše Jakobušića.

Sudjelovao je i u call centru Bilog salona na Poljudu gdje je tijekom dva sata otvorenih linija bilo upućeno preko 30.000 poziva na donatorski broj 060 9006. Prikupljeno je preko 600 tisuća kuna.

Donatorski broj bit će aktivan sve do 15. svibnja.