Rijeka na pragu eliminacije

0

Rijeka je na Rujevici izgubila od bečke Austrije s 1:4 u 4. kolu D skupine UEFA Europa lige. Hrvatski je prvak tako sveo izglede za plasman u 1/16 finala na minimum.

Dominik Prokop je pet minuta prije kraja prvog poluvremena prošao pored Punčeca i Bradarića i svladao Prskala. Rijeka se vratila nakon sata igre. Ubačaj Kvržića s desnog krila Pavičić je glavom spustio Gorgonu, ovaj mu je vratio loptu, a Pavičić s 10 metara naciljao donji lijevi kut gostujućih vrata. Čim se krenulo s centra, Austria je došla do nove prednosti. Gluhaković je s desnog krila vratio prizemnu loptu u srce kaznenog prostora Rijeke, natrčao je Prokop i pogodio suprotni kut za svoj drugi gol. Deset minuta kasnije isključen je Mišić, zbog udaranja Prokopa. Odmah zatim Holzhauser je izveo slobodni udarac s desne strane, lijevom nogom ubacio u kazneni prostor, a Gorgon glavom prebacio na drugu stativu gdje je Serbest lakoćom poentirao. U 83. minuti akcijom u tri poteza PiresHolzhauserMonschein Austria je došla do 4:1 i prednosti u međusobnim susretima (Rijeka je u Beču slavila s 3:1).

AEK i Milan u Ateni su odigrali 0:0, baš kao i prije dva tjedna u Milanu. Marko Livaja je za AEK ušao u 60., a Nikola Kalinić za Milan u 81. minuti.

Milan ima 8 bodova, AEK 6, Austria 4, a Rijeka 3 boda. U sljedećem kolu 23. studenog Milan dočekuje Austriu, a AEK Rijeku.