Rijeka slavila u Beču

0

Rijeka je u trećem kolu UEFA Europa lige došla do prvih bodova. Golovima Gavranovića u Beču je pobijedila Austriju s 2:1.

Acosty je u 21. minuti primio loptu na desnom krilu u visini kaznenog prostora i uposlio Bradarića, koji je loptu proslijedio u srce kaznenog prostora gdje je Gavranović isprve desnom nogom naciljao lijeve rašlje Pentza. Deset minuta kasnije Elez je dugom dijagonalom pronašao Acostya, koji je prošao svog čuvara, a pravovremeno je natrčao Gavranović i precizno pogodio donji lijevi kut. U 90. minuti smanjio je Friesenbichler glavom nakon slobodnog udarca Holzhausera. Krenuli su domaći po izjednačenje, ali je Rijeka iz kontre zabila i treći gol. Pavičić je ubacio s desnog krila, a na drugoj stativi se naklonio Kvržić.

Milan (Nikola Kalinić ušao u 63. minuti) i AEK (Marko Livaja odigrao 76 minuta) odigrali su 0:0. Nakon prvog kruga Milan ima 7 bodova, AEK 5, Rijeka 3, a Austria 1 bod.