Rijeka svladala Hajduk

0

Rijeka je svladala Hajduk s 2:1 (0:0) u derbiju 15. kola Hrvatske nogometne lige. Futacs je zabio za vodstvo Hajduka, ali je bivši Hajdukov junior Elez s dva gola okrenuo utakmicu.

Hajduk je u prvom poluvremenu po jakoj kiši na Rujevici izdržao iako je Rijeka imala nekoliko lijepih prilika. Kalinić je u 5. minuti u situaciji 1 na 1 obranio udarac Vešovića, minutu kasnije zaustavio je i pokušaj Gavranovića, da bi Andrijašević sredinom prvog dijela pogodio gredu. U 36. je Gorgon na drugoj stativi zakasnio pospremiti Andrijaševićev pas u mrežu. U drugom je poluvremenu Hajduk igrao niz vjetar i u 59. minuti poveo. Šimić je ispucao loptu koja je preskočila Eleza i došla do Futacsa, a Mađar je rutinski svladao Prskala.

Rijeka se vratila nakon samo 7 minuta koprodukcijom dvojice bivših Hajdukovaca. Franko Andrijašević je vratio loptu za Josipa Eleza koji je tukao s ruba kaznenog prostora, a lopta je okrznula Šimića, promijenila smjer i odsjela u donjem desnom kutu nemoćnog Kalinića. U 75. minuti je nakon kornera lopta ubačena pred gol Hajduka gdje se opet našao Elez i glavom naciljao za 2:1. Elez nije slavio pogotke. Dvije minute kasnije minijatura Ohandze okončana je udarcem koji je Prskalo odbio u korner.

Hajduk tako nije uspio svladati Rijeku ni u 17. uzastopnom međusobnom prvenstvenom susretu. Štoviše, Rijeka mu je pobjedom pobjegla velikih 13 bodova, a dobije li Osijek Slaven Belupo, Hajduk će opet pasti na 4. mjesto. Dinamo za Rijekom sad zaostaje 9 bodova uoči sutrašnjeg gostovanja kod posljednjeplasiranog Splita na Parku mladeži.

Hajduk je igrao u sastavu KalinićTudor, Ćosić, Šimić, MemollaJefferson, SavvasKožulj, Hamza (od 76. T. Bašić), Erceg (od 61. Said) – Futacs (od 68. Ohandza).