Rukomet: Hrvatska zablistala protiv Danske!

0

Nakon poraza od Katara i mučenja s Argentinom, hrvatska rukometna reprezentacija napokon je u Rio de Janeiru pokazala pravo lice. Nadigrala je Dansku s 27:24 (15:12).

Danci nijednom nisu vodili, tek su četiri puta izjednačili rezultat (1:1, 2:2, 16:16 i 17:17). U međuvremenu je Hrvatska imala jedan do četiri gola prednosti (14:10 i 15:11). U drugom poluvremenu su naši nakon zadnjeg izjednačenja nanizali četiri gola, a na ulasku u zadnjih 10 minuta došli i do maksimalnih 5 golova prednosti (25:20, 26:21). Rutinski su priveli posao kraju i sasvim se primakli četvrtfinalu, a još mogu i do prvog mjesta u skupini. Katar je, naime, remizirao s Tunisom 25:25, pa će subotnji dvoboj Hrvatska-Francuska, rukometni klasik, odlučiti o pobjedniku skupine. Za pobjedu protiv Danske najzaslužniji je Domagoj Duvnjak, ne samo zbog 8 golova.