Rukometaši lako do četvrte pobjede na Svjetskom prvenstvu

0

Hrvatski rukometaši ostvarili su i četvrtu pobjedu na Svjetskom prvenstvu. Nakon Islanda s 4, Japana s 8 i Makedonije s 9 golova razlike, Bahrain su nadigrali s 32-20 (19-9).

Lino Červar je dao priliku momcima koji su manje igrali, a oni su je sjajno iskoristili. Prednost je rasla iz minute u minutu, od 2-0 do 18-8. Na svaki gol protivnika naši bi odgovorili s dva. Prvih 15 minuta odigrao je Cindrić koji je zbog lakše ozljede propustio dvoboje s Japanom i Makedonijom. Duvnjak, Karačić, Stepančić, Mandić, Musa i Horvat nisu ni ulazili u igru. Umjesto Šege je na gol stao Stevanović i već do poluvremena skupio 8 obrana.

U nastavku je Hrvatska povela 21-9, a Bahrain s 23-11 smanjio na 23-14. Imao je Bahrain četiri napada pri tom rezultatu, pa i sedmerac koji je Stevanović obranio. Pozvao je Červar minutu odmora, upozorio svoje igrače da ne smiju podcijeniti protivnika. Do kraja su naši samo održavali prednost. Minutu i pol prije kraja i Stevanović je zabio s gola na gol za najveću prednost, 32-19.

Nagradu za najboljeg igrača utakmice dobio je Manuel Štrlek koji je dao 11 golova (i promašio dva sedmerca).
Hrvatska će u četvrtak u 20.30 igrati protiv Španjolske za prvo mjesto u skupini B. Pobjedom bi naši prenijeli maksimalna četiri boda u Köln gdje će se s Njemačkom i Francuskom boriti za dva mjesta koja vode u polufinale.