Rukometašice osvojile Croatia kup

0

Hrvatske rukometašice pobjednice su Croatia kupa u Umagu. Nakon 29:19 protiv Slovačke, izabranice Gorana Mrđena nadigrale su i Njemačku s 27:24 (13:17).

Pomlađena hrvatska reprezentacija, sastavljena isključivo od djevojaka koje igraju Hrvatsku ligu, ugodno je iznenadila. U prvom je kolu uvjerljivo nadigrala Slovačku, da bi nakon remija Njemačke i Slovačke (Slovakinje su u posljednjih 7 minuta nadoknadile 6 pogodaka zaostatka!), Hrvatice slavile i u izravnom dvoboju za prvo mjesto nad Njemačkom koju za osam dana očekuje Svjetsko prvenstvo u Danskoj.

Njemice su dugo vodile, u dva navrata u završnici prvog poluvremena imale i 6 pogodaka prednosti (8:14, 9:15), da bi Hrvatska u drugom poluvremenu znatno podigla nivo igre u obrani, u 39. minuti preko Sonje Bašić stigla do prvog izjednačenja (20:20), a 10 minuta prije kraja pogotkom Lane Franković i do prvog vodstva (23:22). Pet minuta kasnije, Franković svojim 6. golom postavlja 26:22 i rješava pitanje pobjednika.

U početku smo imale problema, nismo se snašle kako protiv njih. U nastavku smo odigrali sjajnu obranu, agresivnu, iz koje su išle kontre i polukontre, Kapi je vrhunski branila. Pokazale smo zajedništvo, vidjela se na terenu ta energija i ispalo je super, izjavila je najefikasnija igračica utakmice Lana Franković. Ivana Kapitanović u pobjedu je ugradila 12 obrana: Zadovoljna sam, naročito drugim poluvremenom kada smo stisle u obrani i tako okrenule rezultat u našu korist.