Šarić odličan, Philadelphia izbjegla “metlu”

0

Dario Šarić predvodio je Philadelphia 76’erse do pobjede protiv Boston Celticsa 103:92 (21:22, 26:21, 29:22, 27:27) u četvrtoj utakmici polufinala Istočne konferencije NBA lige. Cleveland Cavaliersi su nadigrali Toronto Raptorse sa 128:93 i s 4:0 ušli u finale.

Boston je dobio prve tri utakmice, ali nije uspio zaključiti posao u Philadelphiji. A najzaslužniji što se serija vraća u bostonski Garden je hrvatski reprezentativac Dario Šarić. Maestralni Šibenčanin ubacio je 25 poena uz 8 skokova (po 4 pod svojim i pod protivničkim obručem) i 4 asistencije za čak 39 minuta koliko je proveo na parketu. Pogodio je svih 6 slobodnih bacanja, 8 od 14 pokušaja za 2 poena i jedan od tri pokušaja trice.

Boston je u drugoj četvrtini četiri puta imao 6 poena prednosti, da bi Philadelphia serijom 11:0 došla do 43:38. U trećoj četvrtini su gosti tek dva puta bili na 4, a tri puta na 5 poena zaostatka, ali nakon serije Sixersa 10:0 za 76:62 više nisu dobili priliku za povratak u utakmicu.

Cleveland je četvrtu utakmicu s Torontom stavio pod kontrolu serijom 16:5 sredinom prve četvrtine za 26:17, nakon što su Raptorsi peti put poveli 12:10. Gosti su sredinom druge četvrtine još jednom došli do prednosti, 38:36, ali je taj period Cleveland zaključio serijom 23:7 za 63:47. LeBron James je ubacio 29 poena uz 11 asistencija i 8 skokova. Ante Toni Žižić je u igri proveo tri i pol minute, promašio je tri šuta i upisao jedan skok.