Šarić sjajan, Rudež dvoznamenkast

0

Dario Šarić i Damjan Rudež imali su zapažen učinak u pobjedama svojih klubova u NBA ligi. Dragan Bender je imao epizodnu ulogu u porazu Phoenixa.

Šarić je ostvario svoj drugi dvostruko dvoznamenkasti učinak u dresu Philadelphie koja je svladala Washington sa 109:102 i tako došla do tek druge pobjede u sezoni, uz 9 poraza. Trenutno najslabija momčad Zapadne konferencije (Washington i Miami imaju omjer 2-8) odlično je otvorila utakmicu. Nakon 0:2 i 2:4, Philadelphia je otišla na 29:13, a sredinom druge četvrtine i na 47:23. Primakao se Washington na početku treće četvrtine na 5, a u završnici i na samo 3 poena zaostatka, 103:100, ali nije dobio priliku za preokret. Dario Šarić upisao je 13 poena uz 12 skokova i s crte slobodnih bacanja postavio konačan omjer. U igri je proveo 26 minuta.

Orlando je na svom parketu bio bolji od New Orleansa s 89:82. Pelicansi tako ostaju najslabija momčad lige s 2 pobjede i 10 poraza. Orlando je s omjerom 5-7 na 11. mjestu Istočne konferencije. Mario Hezonja nije nastupio, ali je Damjan Rudež za 14 minuta na parketu ubacio 11 poena. Pogodio je tri od četiri pokušaja trice i jedini šut za 2 poena. Imali su domaći +15 pred kraj druge četvrtine, da bi u četvrtoj gosti nakratko poveli, 69:70. Serijom 10:3 Orlando je vratio prednost koju više nije ispustio. Rudež je odigrao ključnu ulogu, pogodio tricu za 77:73 i nakon napadačkog skoka ubacio loptu u koš za 79:73.

Dragan Bender proveo je samo dvije minute u igri u porazu Phoenixa u Denveru 104:120. Upisao je jednu asistenciju i promašio jedini šut za 3 poena. Phoenix je tako ostao 13. na Zapadu s omjerom 3-9, dok se Denver popeo na 10. mjesto s 4 pobjede i 7 poraza.