Seniori Marjana osvojili šest medalja na natjecanju u Grčkoj

0

U olimpijskom centru Ano Liosia u Ateni održan je najveći i najbrojniji taekwondo turnir ikad sa 2600 natjecatelja od čega preko tisuću seniora. Razlog tako velikom odazivu leži u činjenici da je turnir europski President cup G2 kategorije koji nosi dodatnih 20 bodova osvajačima zlatne medalje u borbi za direktni plasman na olimpijske igre u Tokyu. Pored toga osvajačima odličja pripale su i pozivnice za plasman na europsko seniorsko prvenstvo tako da su svi oni koji nisu izabrani od strane nacionalnih izbornika za reprezentaciju dobili dodatno mjesto na prvenstvu starog kontinenta.

Samim time i veliki broj Hrvata krenio je put Atene, ukupno čak 77 sportaša od čega 41 hrvatski senior. U iznimno jakoj konkurenciji gdje je do zlata trebalo pobjediti i do sedam borbi  10 seniora osvojilo je medalju. Od deset seniorskih medalja čak šest je djelo splitskog Marjana koji je tako broj putnika na europsko prvenstvo u Rusiji povećao na ogromnih osam sportaša.

Toni Kanaet osvojio je zlatno odličje, Bruna Vuletić, Matea Jelić, Ivana Babić i Lovre Brečić srebrno,  a Leon Glasnović brončano odličje. Pored šest medalja Marjana po jedno odličje otišlo je u Osvit, Metalac, Dubravu i Casper.

Najviše razloga za zadovoljstvo imaju oni koji su ovom medaljom ostvarili pozivnicu za EP, Leon Glasnović, Bruna Vuletić i Ivana Babić iz Marjana te Doris Pole iz Dubrave i Marko Mutak iz Caspera.