Šibenik izgubio od Cibone na krcatom Baldekinu

0

Šibenik-Cibona 67:70 (15:18, 27:21, 10:16, 15:15) rezultat je prve utakmice polufinala Hrvatske lige košarkaša odigrane pred prepunim tribinama dvorane na Baldekinu.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, Šibenik je u prvoj četvrtini dva puta izjednačio (3:3, 5:5), a potom se našao u minusu od 6 poena (12:18). Turkylmaz je tricom donio domaćoj momčadi prvu prednost (22:20), a krajem druge četvrtine Šibenik je tri puta imao i 5 poena prednosti (38:33, 40:35, 42:37). No Šibenik je u trećoj četvrtini postigao tek 10 poena. Od posljednjeg izjednačenja, 52:52 dvije minute do kraja treće četvrtine, domaći su pet i pol minuta ostali bez poena pa se Cibona odvojila na najveću prednost na utakmici, 52:61. Nije se Šibenik predao, Bašić je tricom prekinuo post, publika se digla, a Ivanov minutu i 20 do kraja smanjio na 63:64. Isti je igrač 46 sekundi do kraja pogodio dva slobodna bacanja za 65:64 zaključivši seriju Šibenika 13:3. Odgovorio je Žorić za 65:66, Petani je promašio tricu, Žorić pogodio oba bacanja, Badžim izgubio loptu, a Šakić s nova dva slobodna bacanja riješio utakmicu. Još je sa sirenom smanjio Siriščević.

Siriščević je dao 14, Halilović (uz 9 skokova) i Turkylmaz po 11 poena za Šibenik, dok su Cibonu predvodili Žorić s 22, Šakić s 18 (uz 8 skokova), te Bošnjak i Rozić s po 12 poena.

Igrat će se do dvije pobjede, a uzvrat je u srijedu u Draženovu domu u Zagrebu.