Šibenik i Zadar prošli, Alkar ispao

0

Sve tri subotnje utakmice osmine finala hrvatskog košarkaškog Kupa Krešimir Ćosić dobili su gosti. Šibenik je slavio u Osijeku, Zadar u Zagrebu protiv Agrodalma, a Zabok je u Sinju nadigrao Alkar.

Najlakši posao je, prema očekivanju, imao Zadar koji je u Zagrebu nadigrao Agrodalm sa 103:70 (21:19, 19:12, 25:20, 38:19). Odlično je Agrodalm otvorio utakmicu, poveo 7:0, 11:2 i 15:4 te punih 17 minuta držao rezultatsku ravnotežu (31:31). Zadar je do kraja druge četvrtine napravio seriju 9:0, a Vuković na početku treće četvrtine zakucao za 42:31. Sredinom treće četvrtine već je bilo 55:37 (serija 24:6 u 8 minuta) i Zadar je rutinski priveo posao kraju. U posljednjoj četvrtini Agrodalm je ostao bez snage, a Zadar poduplao prednost. Po 16 poena dali su Ivanov i Božić, a 13 Kraljević. za Agrodalm je 16 ubacio Mijić, a 14 Žužul.

Šibenik je u gostima svladao Vrijednosnice Osijek sa 67:62 (10:13, 18:20, 29:17, 18:20). Prva, druga i posljednja četvrtina pripale su domaćoj momčadi, ali je Šibenik u početnih pet minuta treće četvrtine serijom 15:5 preuzeo vodstvo koje nije ispuštao do kraja. Sredinom četvrte četvrtine bilo je i 10 poena razlike, 59:49. Filip Bundović predvodio je Šibenik s 20 koševa.

Zabok je u Sinju bio bolji od Alkara sa 77:67 (21:20, 18:22, 17:13, 21:12). Alkar je dvije minute prije kraja treće četvrtine vodio 55:52 da bi Zabok u sljedeće četiri minute prelomio utakmicu serijom 12:0. Šest minuta prije kraja Alkar je prišao na 64:60, a Zabok odgovorio s 11 poena u nizu za najveću razliku na utakmici, 75:60. Petar Marić je dao 17, Ivan Vučić 16, a Vlaić i Vrlika po 14 poena za Zabok. Za Alkar je Graf ubacio 17, Vuko 15, a Brajković 14.

Zaslužena pobjeda Zaboka. U prvom poluvremenu smo trebali imati veću razliku, odigrali smo jako dobro, ali nismo zatvorili njihov napadački skok. Da smo to napravili, imali bismo dvoznamenkastu razliku. U nastavku je došlo do izražaja to što nas je u blagdanskoj pauzi bilo samo 6-7 na treninzima. Kad gubiš snagu, pada i koncentracija, taktički smo obrambeno loše odigrali, nismo napravili što smo se dogovorili kako ćemo braniti igru jedan na jedan s centrima, kako ćemo braniti pick igru, a usto smo promašili otvorene šuteve. Zabok je uigraniji, to se vidjelo. Nama treba vremena, a nemamo ga puno, nadam se da ćemo biti kompletniji za tjedan dana kad igramo puno važniju prvenstvenu utakmicu protiv Vrijednosnica Osijek, izjavio je trener Alkara Neven Plantak.

Čestitam svojim igračima, nitko ne zna koliko smo problema imali u zadnja dva tjedna s bolesnim i ozlijeđenim igračima. Maksimalno nas je 7 bilo na treningu. Čestitam svakom od njih, dali su maksimum u ovom trenutku. Presretan sam kako smo obrambeno odigrali drugo poluvrijeme. U prvom smo primili 42 poena, previše za moj ukus, nismo ispoštivali neke stvari koje smo pripremili i dogovorili. U nastavku smo bili puno čvršći i to nas je dovelo do pobjede. Sjajna je bila atmosfera, kao i uvijek u Sinju, bilo bi dobro da je tako i u ostalim dvoranama. Hvala Sinjanima što su prepoznali naš trud, zalaganje i energiju i nagradili nas aplauzom. To je publika koja razumije košarku, rekao je Zadranin na klupi Zaboka Ivan Perinčić.

Posebno vrijedi pohvaliti potez Uprave KK Alkar. Umjesto naplate ulaznica, na ulaz su bile postavljene kutije u kojima su se prikupljale donacije za Centar Juraj Bonaći u Sinju. Ukupno je prikupljeno 8160 kuna.