Šibenka slavi, blamaža Splita

0

Šibenka je nadigrala Split sa 111:96 (32:25, 25:18, 29:24, 25:29) u zaostalom dalmatinskom derbiju 8. kola HT Premijer lige.

Split je došao na Baldekin kao veliki favorit, a doživio je novu blamažu nakon poraza od Sonik Puntamike u Jazinama u 5. kolu prije mjesec i pol (77:80).

Šibenka je već u 3. minuti imala 12:5, u 6. 22:12, a u 12. minuti 38:25. Split se primakao na 43:39, ali to je uglavnom bilo sve što su favorizirani gosti uspjeli napraviti. Na poluvrijeme se otišlo s 57:43, da bi sredinom treće četvrtine kod 75:54 Šibenčani već mogli početi slaviti.

Za četvrtu pobjedu Šibenke i četvrti poraz Splita najzaslužniji su bivši igrač Splita, Šibenčanin Henrik Širko, s 26 poena i 6 asistencija, Amerikanac Freeman s 24 poena, 9 skokova i 5 asistencija, Bruno Solomun s 19, Domagoj Šarić s 19 poena, 9 asistencija i 5 skokova, te Milija Miković s 15 poena. Jedini vrijedan spomena u momčadi Splita bio je Slovenac Blaž Mesiček s 24 poena.