Šibenka šokirala Split, Zadar u Zagrebu dobio Cibonu

0

U najzanimljivijim utakmicama HT Premijer lige košarkaša Šibenka je nadigrala Split s 83:72 (19:25, 23:16, 19:18, 22:13), a Zadar je u Zagrebu svladao Cibonu s 82:79 (23:16, 14:28, 20:10, 25:25).

Na Baldekinu je prva četvrtina pripala Splitu, rezultat je bio u ravnoteži do zadnje četvrtine koju je Šibenka u prve 4 minute otvorila s 8:0 i do kraja zadržala dvoznamenkastu prednost. Bivši igrač Splita Bruno Rebić (19 poena, 5 skokova, 3 asistencije, 3 ukradene lopte) i Robert Kujundžić (17 poena, 8 skokova) predvodili su Šibenku. Za Split je Ukić ubacio 21, Bajo 14 poena uz 13 skokova. Split je ovim porazom prepustio prvo mjesto Cedeviti junior, jedinoj momčadi koja ima samo 1 poraz. Po 2 imaju Split i Zadar, a po 3 Cibona i Adria Oil Škrljevo.

U KC Dražen Petrović Cibona je povela 12:8, a Zadar odgovorio s 13:0. Cibona je u drugoj četvrtini okrenula -9 na +7, ali se Zadar u trećoj četvrtini vratio i 45 sekundi prije kraja poveo 77:71. Tricama Nakića i Drežnjaka Cibona je pola minute do kraja došla na poen zaostatka, 78:77. Bursać je promašio drugo bacanje, ali je Carter ukrao loptu Radovčiću, a Jordano pogodio samo prvo bacanje. Skočio je u napadu Dario Drežnjak, ali je i on pogodio samo prvo bacanje. Gegić je položio za 81:79, Bursać pogodio drugo bacanje, a Radovčić sa sirenom potegao tricu sa svoje polovice igrališta. Nije bio ni blizu. Kod Cibone se istaknuo Mateo Drežnjak s 22 poena, kod Zadra je 22 upisao Justin Carter uz 7 skokova.