Slaven Belupo prvi put pobijedio Hajduk na Poljudu

0

U dvoboju 23. kola Prve HNL  Slaven Belupo je na Poljudu  pobijedio Hajduk  rezultatom 1:0 i probili se na peto mjesto prvenstvene ljestvice.

Bila je to povijesna, prva prvenstvena pobjeda Slaven Belupa na Poljudu i prvi prvenstveni poraz Hajdukova trenera Željka Kopića u osmoj utakmici na klupi Splićana.

Slaven Belupo je zabio 19 minuta prije kraja  pogotkom kapetana Mateasa Delića, koji je ubačaj Tome Kitanovskog dočekao na volej i s desetak metara iskosa pogodio sami kut.

Samo dvije minute kasnije Franck Ohandza je bez lopte namjerno udario nogom Kitanovskog i zaradio izravni crveni karton. Najbolju priliku za izjednačenje Hajduk je propustio tri minute prije kraja kada je Savvas Gentsoglou dvaput pokušao, ali neuspješno.