Slavile Danska i Njemačka

0

U skupini 2 druge faze Europskog prvenstva rukometaša u Poljskoj, Njemačka je u Wroclawu svladala Rusiju s 30:29, a Danska Španjolsku s 27:13.

Dvoboj Njemačke i Rusije, u kojem je pobjeda značila ostanak u igri za plasman u polufinale, Rusi su otvorili s 3:0. Prednost su držali do 30. minute kad Njemačka stiže do izjednačenja, a odmah zatim i do prvog vodstva, 11:10. Dugo se igralo gol za gol, Njemačka se početkom drugog poluvremena nakratko odvojila na 19:16, pa s 20:19 otišla na 24:19. Rusija se serijom 6:1 vratila na 26:26, Njemačka povela 30:27, Rusi dali dva gola, ali u posljednjih 15 sekundi nisu stigli do izjednačenja. Dissinger je dao 7, Schmidt 6 golova za Njemačku, za Rusiju je Dibirov dao 7, a Čipurin 5.

Danska je Španjolskoj nanijela prvi poraz na prvenstvu. Španjolci su prvih 10 minuta dobili sa 6:2, pred poluvrijeme imali 14:10, da bi Danci od 42. do 53. minute sa sedam uzastopnih pogodaka okrenuli 16:18 na 23:18. Damgaard je dao 6, Noddesbo 5 golova, a najbolji igrač Danske bio je vratar Landin sa 17 obrana. Još više je, 21 obranu, za Španjolsku upisao Šterbik, uz po 4 gola Entrerriosa i Rivere.

Danska ima 6 bodova, Njemačka također 6, ali s utakmicom više, Španjolska 4, Rusija 3 i utakmicu više, Švedska 1, a Mađarska 0 bodova. U utorak se sastaju Španjolska-Mađarska i Švedska-Danska, u srijedu Švedska-Mađarska, Njemačka-Danska i Španjolska-Rusija.

U ponedjeljak je na programu skupina 1 u Krakowu. Hrvatska ima slobodan dan, igrat će Makedonija-Norveška i Poljska-Bjelorusija.