Slavili Split Tommy i Vrgorac

0

Split Tommy je prvi finalist Hrvatske malonogometne lige. U Zagrebu je svladao Futsal Dinamo s 2:1. Vrgorac je u produžetku pobijedio Nacional s 5:4 i izborio majstoricu.

Nakon spektakla na punim Gripama i 7:6 u produžetku prije tjedan dana, Split Tommy je za jedan gol bio bolji od Futsal Dinama i u Zagrebu. U dvorani Martinovka nažalost nije bilo gledatelja jer je Futsal Dinamo kažnjen zbog nereda njihovih navijača na utakmici s Nacionalom. Split Tommy je nastupio bez ozlijeđenog reprezentativca Jakova Grcića, ali je do poluvremena ipak stekao dva gola prednosti. U 14. minuti je Perišić odigrao dupli pas s Jelovčićem i uklizavanjem na drugoj stativi zatresao mrežu Dinama. Dvije minute kasnije isključen je Kanjuh jer je laktom u vrat pogodio Neta. Nesportski je pritom s klupe reagirao Antonio Franja pa je i njemu pokazan crveni karton. Dvije minute s igračem više Splićani su realizirali preko Bajrušovića koji je ostao sam na lijevoj strani i pogodio nebranjeni dio mreže. U nastavku su domaći pokušali sve ne bi li se vratili u utakmicu i izbjegli eliminaciju. Nadomak izjednačenja stigli su sredinom drugog poluvremena kada je Perković iskoristio neopreznost Neta i pogodio Jukićev gol za 2:1. Do kraja je Dinamo pokušao i s Caparom kao petim igračem u polju umjesto golmana, ali se Split Tommy obranio i izbjegao neizvjesnost produžetka.

Utakmica je išla u dobrom smjeru za nas do trenutka kad smo domaćinu darovali pogodak za 2:1. Uvukla se nervoza, ušli smo u bonus i morali smo se malo povući, nismo mogli nastaviti s visokim presingom. Srećom, uspjeli smo sačuvati vodstvo. Sve to se dogodilo jer nismo ranije prelomili utakmicu trećim pogotkom, za što smo imali dosta prilika. Ispromašivali smo se, ali je najbitnije da smo pobijedili. Posebno mi je drago što smo primili samo jedan gol, ne može se postati prvak ako se primi 6 komada kao u prvoj utakmici s Dinamom. Obrana mora biti na visokom nivou u finalu, u tom će slučaju do izražaja doći naša individualna kvaliteta u napadu, izjavio je za Radio Dalmaciju trener Split Tommya Mladen Perica.

To nije uspjelo Nacionalu, koji je poražen u Vrgorcu. Sve se činilo idealnim za goste, golovima Koturovića, Čujeca i spektakularnim lobom Novaka preko cijelog igrališta imali su u 12. minuti 3:1. Vrgorcu je u petoj minuti kratkotrajno izjednačenje donio Stanković iz slobodnjaka. Da bi Nacional mogao imati problema navijestio je Subotić u 18. minuti zgoditkom za 2:3. Početkom drugog poluvremena, udarac Martinca Znaor skreće u gol za 3:3. Novo vodstvo Nacionalu, kojem je nedostajao ozlijeđeni Kocić, donio je slovenski reprezentativac Osredkar. U završnici je Vrgorac krenuo po izjednačenje s igračem-golmanom, što se isplatilo kroz autogol Grbeše u pretposljednjoj minuti. U produžetku je, tri i pol minute prije kraja, presudio kapetan Vrgorca Duško Martinac. Izborio je i realizirao kazneni udarac za prvo i jedino vodstvo Vrgorca – 5:4. Domaći vratar Herceg u zadnjoj je minuti obranio kazneni udarac Grbeše s 10 metara nakon šestog akumuliranog prekršaja domaćih. Vrgorčani su pobjedu proslavili s gotovo tisuću bučnih navijača. Nakon poraza je smijenjen trener Nacionala Robert Grdović, momčad će u majstorici u srijedu u Zagrebu voditi njegov dojučerašnji pomoćnik Kujtim Morina.

Fantazija u dvorani, igrači su dali zadnji atom snage, borili se jedan za drugoga i ginuli za svaku loptu. Nacional je bolje otvorio utakmicu, to je vrhunska ekipa, ali smo se do poluvremena vratili na 2:3. U svlačionici je bilo nekakvo mrtvilo, razdrmao sam igrače, rekao im da je 2:3, a ne 2:10 i da se možemo vratiti. Na kraju nam je naš kapetan iz penala koji je bio čist kao suza donio pobjedu i oduševio prepunu vrgoračku dvoranu. Ova mi je pobjeda draža nego dva finala koja smo igrali prije 2-3 sezone. Ako nam se neke stvari poklope, siguran sam da ćemo i u Zagrebu odigrati vrhunsku utakmicu. Dat ćemo sve od sebe. Nacional je veliki favorit, bio je to i u Vrgorcu, ali nema navijače, iako je sjajno posložena ekipa. Mi gore nemamo što izgubiti, već smo nadmašili očekivanja za ovu sezonu. U jednoj je utakmici sve moguće, ne idemo gore s bijelom zastavom!, najavio nam je trener Vrgorca Vladimir Bebek.