Španjolska prvak Evrope

0

Španjolska je sedmi put u povijesti osvojila naslov malonogometnog prvaka Evrope. U finalu Europskog prvenstva  Španjolska je pred 8500 gledatelja u Beogradu sa 7:3 nadigrala Rusiju.

Sjajnu utakmicu su odigrali Španjolci i nisu dozvolili svojim protivnicima nikakvu nadu. Utakmicu su otvorili s 4:0, tako da je pitanje pobjednika riješeno već do kraja prvog poluvremena. Po dva gola su postigli Pola, Rivillos i Miguelin a jedan Alex i to vodeći. Za Rusiju su strijelci bili Romulo, Robinho i Milovanov.

U susretu za treće mjesto Kazahstan je bez većih problema svladao domaćina Srbiju s 5:2. Kazahstanci su poveli s 5:0 uz tri gola Douglasa te po jedan Žamankulova i Higuite da bi Srbija u zadnje tri minute preko Rakića i Rajčevića uspjela ublažiti poraz. Hrvatski malonogometaši nisu uspjeli proći skupinu u kojoj su izgubili od Kazahstana i remizirali s Rusijom.