Splićanka Anđela Mužinić osvojila zlato na parastolnoteniskom prvenstvu u Poljskoj

0

Na Otvorenom parastolnoteniskom prvenstvu Poljske koje se održava u Wladislawovou, danas su u pojedinačnoj nadmetanjima Anđela Mužinić osvojila zlato, Mirjana Lučić srebro, a Helena Dretar Karić brončanu medalju.

Anđela Mužinić u kategoriji 3 žene osvojila zlatnu medalju u finalu savladavši u finalu Slovakinju Alenu Kanovu sa 3:0. Helena Dretar Karić također u kategoriji 3 osvojila je broncu izgubivši u polufinalu od kolegice iz reprezentacije Anđele Mužinić 0:3.

Nakon što je trijunfirala u pojedinačnoj konkurenciji paraolimpijka Anđela Mužinić je izjavila: U Wladislawovou je ipak slabija konkurencija od onog nedavnog natjecanja u slovenskom Laškom. No, raduje me da sam potvrdila kontuitet dobrih igara i što sam u finalu svladala sedmu igračicu na svijetu. Kako se već dugo nisam susretala s Alenom Kanovom raduje me pobjeda nad njom. Što se tiče meča s mojom partnericom iz reprezentacije Helenom Dretar Karić mogu reći da su ovi mečevi ispunjeni posebnim nabojem i da često tada oboje nešto lošije odigramo od očekivanja. U nastavku me očekuje ekipno nadmetanje gdje sam sigurna da ćemo ja i Helena doći do zlata. U nastavku ove predparaolimpijske godine me očekuje još pripreme u Italiji, Zagrebu, potom tri tjedna aktivnog odmorate nastavak priprema u Španjolskoj i Sloveniji, da bi sezonu završili na Europskom prvenstvu u Švedskoj.

Mirjana Lučić je u kategoriji 10 žene osvojila srebrenu medalju u izgubivši u finalu od Turkinje Demir Merve s 3:1. Muški dio reprezentacije je ostao bez medalja.

U Poljskom Wlaislawovu od 29. svibnja do 02. lipnja nadmeće se preko 200 natjecatelja iz 28 zemalja.