Split i Square podijelili bodove u derbiju

0

Split i Square odigrali su 3:3 u derbiju 20. kola Hrvatske malonogometne lige. Na Gripama se skupilo oko 500 gledatelja, a prihod od ulaznica i donacija uplatit će se za liječenje Mile Rončević.

U prvom dijelu gosti su imali više od igre. No mreže su mirovale sve do isteka 15. minute kad je Genario uposlio Josipa Sutona, a kapetan Splita iz drugog pokušaja svladao Zorana Primića. U posljednje dvije minute prvoga dijela Square je preokrenuo rezultat u svoju korist. Maro Đuraš je s 9 metara pogodio lijevu stranu Luketinovog gola, a minutu i pol nakon toga u strijelce se upisao i kapetan gostiju Hrvoje Cvjetković. Uzeo je loptu pred vlastitim golom i u kontri poentirao.

U drugom poluvremenu dominirao je Split. Marinović je pogodio vratnicu, a sjajni Primić zaustavio slobodni udarac Sekulića i dva “zicera” Genarija. Kazna za promašaje stigla je 8 minuta prije kraja. Square je izborio korner, trener Bačić pozvao minutu odmora, a uigranu akciju okrunio je Bruninho. Dvije minute kasnije Genario je zavaljao svog čuvara i zabio za 2:3. Do izjednačenja je došlo 3 minute i 45 sekundi prije kraja. Suton je zakucao loptu u lijeve Primićeve rašlje za, pokazalo se konačnih, 3:3.

Pokušao je Bačić doći do pobjede s “letećim golmanom”, ali je tri velike prilike za pobjedu imao Split. Sekulić sa svoje polovice igrališta nije pogodio prazan gol, a ni Suton u izglednoj situaciji nije bio precizan. Najveća prilika ukazala se 44 sekunde prije kraja kad su Dubrovčani načinili 6. akumulirani prekršaj. Kazneni udarac s 10 metara izveo je Sekulić, ali svoju vrlo dobru igru nije okrunio pogotkom. Tukao je pored gola.

Dva kola prije kraja ligaškog dijela natjecanja, Square je drugi, a Split sedmi. Sve je izglednije da će se ove dvije momčadi sresti već u prvom krugu doigravanja.

Utakmica je bila odlična. Pokazali smo i mi i oni da zaslužujemo ući u play-off. Nadam se da ćemo nastaviti ovako igrati. Nakon tri uzastopna poraza, ovo nam je dobar motiv za dalje. Da pobjeđujemo i ostvarimo željeni cilj, izjavio je nakon utakmice za Radio Dalmaciju najbolji pojedinac Squarea, vratar Zoran Primić.

Sretan sam što sam opet stao na gol. Pomogao sam ekipi koliko sam mogao, iako je ovo daleko od mojih najboljih izvedbi. Kao momčad smo odigrali dobru utakmicu, prvo poluvrijeme čak malo lošije od drugog. Na kraju svi koji su gledali mogu reći da je 3:3 realan rezultat. Iako, na kraju smo imali dvije stopostotne šanse za pobjedu, kazao nam je vratar Splita Žarko Luketin.