Split izgubio od Dinama i pao na posljednje mjesto!

0

Split je na Parku mladeži izgubio od Dinama s 0:1 (0:0) i pao na posljednje mjesto prvenstvene ljestvice uoči posljednja tri kola jer je Cibalia u Puli svladala Istru s 2:1 (0:1).

U 40. minuti Dinamo je došao do prve prave prilike. Gojak je izbio sam pred Duku, ali je vratar Splita pravovremeno ušao u njegov udarac i nogom odbio loptu. Priliku utakmice Split je imao u 52. nakon što je Lešković srušio Grubišića s leđa i dobio žuti karton. Slobodni udarac s oko 25 metara sjajno je izveo Mikulić, lopta je išla u lijeve rašlje Livakovića koji je nemoćno gledao loptu, ali se ona na njegovu sreću od grede odbila ispred crte Dinamova gola. Tri minute kasnije, također nakon prekida, poveli su gosti. Pivarić je s lijeve strane ubacio na desnu, Guilherme volejem nije najbolje zahvatio loptu, ali je ona na drugoj stativi došla do Hodžića koji je s četiri metra lako svladao Duku. U 66. je Ugrina odapeo desnicom s oko 25 metara, ali preko suprotnih, lijevih rašlji Livakovića. U 72. je Guilherme s ruba kaznenog prostora, iskosa s lijeve strane, lijepo pucao, ali je pogodio bližu stativu. U 90. je Antolić izbliza mlako pucao, a Duka bio na mjestu i ostalo je 0:1.

U Puli je Cibalia preokretom u drugom poluvremenu svladala Istru. Za domaće je zabio Mitrevski u 31., za goste Pervan u 60. i Baša u 71. minuti.