Split izgubio od Zvezde

0

Split je u 14. kolu AdmiralBet ABA lige pretrpio 12. poraz. Pred više od 1000 gledatelja svladala ga je vodeća momčad regionalnog natjecanja, Crvena Zvezda, sa 66:62 (16:9, 18:18, 15:15, 17:20).

Uoči utakmice minutom šutnje odana je počast preminulom Vinku Bajroviću Capi zbog čije su smrti košarkaši Splita na dresovima nosili crni flor. Predsjednik Uprave KK Split Edo Blažević uručio je žuti dres s brojem 7, kakav je na Gripama nosio Toni Kukoč, treneru Hajduka Valdasu Dambrauskasu.

Split je tricom Runjića poveo 3:0, imao je 7:4 i u 5. minuti izjednačio na 9:9. Gosti su sljedećih 8 minuta dobili s 12:0. Prednost su održali do kraja, najviše zahvaljujući napadačkom skoku (17:6) i poenima nakon tih skokova (24:5).

Žuti su do poluvremena prepolovili zaostatak. Početkom treće četvrtine stigli su na samo 2 poena minusa (35:37), u posljednjoj dionici su nekoliko puta došli na 3-4 koša, ali ne i do preokreta. U odličnoj atmosferi prvi strijelac kod Splita bio je Shannon Shorter s 24 poena, oduševio je i Lovre Runjić s 13 poena.
Odigrali smo jako dobru, mušku utakmicu. Nažalost nismo imali dovoljno snage i kvalitete da dođemo do bodova, ali ova nam utakmica može biti putokaz kako možemo i trebamo igrati. Ako možemo ovako odigrati protiv Zvezde, onda neće biti problema u nastavku sezone. Evidentan je bio problem skoka, mučimo se. Nedostaje nam nominalno prvi centar. Još danas nije bilo Jukića, teško se to može nadoknaditi. Na njihovu kvalitetu bilo je to teško držati. Shorter? Ne volim suditi ni dobro ni loše na temelju jedne ili dvije utakmice, ali ako bude blizu ovog nivoa sigurno smo dobili jednog pravog igrača koji nam treba, rekao je trener Splita Srđan Subotić.

Žuti već u srijedu u Beogradu igraju protiv Partizana.
Split: Kedžo, Runjić 13, Žganec, Ukić 7, Vuko 4, Čampara, Perkušić, Šiško, Bajo 9, Shorter 24, Barič 5.