Split u Kopru došao do prve gostujuće ABA pobjede

0

Split je u 16. kolu 2. ABA lige došao do prve gostujuće pobjede. Ono što je propustio u Novom Mestu (Krka), Vršcu i Novom Beogradu (Dynamic), nadoknadio je u Kopru s 98:86 (29:24, 24:16, 23:32, 22:14) protiv vodeće momčadi 2. ABA lige i slovenskog prvenstva, Sixt Primorske.

Domaćin je poveo 3:0, 6:2 i 8:6, a Split s 13 poena u nizu preuzeo kontrolu. Primorska se u 2. četvrtini primakla na 29:26 i 33:31, a žuti su dodali gas i na poluvrijeme otišli s prednošću 53:40. U trećoj četvrtini Split je primio čak 32 poena, Primorska je s 59:43 i 63:48 došla na 76:72. Osam i pol minuta prije kraja Mulalić je pogodio tricu za 78:75, Rebec promašio tricu za izjednačenje, a Marčinković s četiri poena vratio sigurnost Splitu koji je u završnih 5 minuta iskontrolirao utakmicu.

Sjajno je odigrao Michaelyn Duane Scott, u svojoj najboljoj predstavi otkako je stigao u Split iz šibenskog Jollya ubacio je 35 poena uz 8 skokova. Kedžo je dodao 15, Filipović 11, Marčinković i Najev po 10, dok je Širko za 24 minute ostao bez ubačaja iz igre – pogodio je dva slobodna bacanja i promašio četiri pokušaja trice. Za Primorsku je Mulalić dao 21, a Rebec i Zupan po 16 poena.

Nakon što je uzvratio jedinoj momčadi 2. ABA lige od koje je izgubio na Gripama, Split će se u petak u 18 sati u 15. kolu hrvatske Premijer lige pokušati revanširati Ciboni za poraz u osmini finala Kupa Krešimir Ćosić.